Volná místa v MŠ:

Pro školní rok 2021/22 je naše kapacita rovněž plně obsazena.

Pokud by došlo ke změně stavu naplněnosti kapacity MŠ, naleznete aktuální informaci zde.

Děkuji za pochopení.

Upozornění pro rodiče:

Netajte, prosím, nákazu či podezření na nákazu Covidem-19 ve Vaší rodině. Za nákazu nikdo nemůže a není to nic, zač se stydět. Svým odpovědným přístupem pomůžete celé naší školkové komunitě ve zdraví přežít. Nikdy nevíte, kdo z naší sociální bublinky má doma vetchého stařečka či  komorditu nebo prostě smůlu.

Děkujeme za Vaši ohleduplnost.

Výuka angličtiny ve školním roce 2021/22 pro zájemce

Již nyní se můžete předběžně přihlašovat do kurzu anglického jazyka, který je jednou v týdnu v dopoledních hodinách. Kurz je vhodný pro děti již od 3 let. Brána jazyků je u dětí nejvíce otevřena do 7 let věku. Využijte toto senzitivní období ve prospěch svého dítěte.

Cena kurzu bude známa v září 2021.

Lektor p. Lucie Pořická - vyučuje akreditovaný kurz Wattsenenglish for childeren, podle Steve R. Watts.

Paní lektorka žila několik let ve Velké Británii. Nyní vyučuje angličtinu v kurzech na několika základních a mateřských školách v okr. Klatovy a okr. Domažlice.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, neboť "kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem".

Doporučujeme!

Platby za školné a stravné:

Úplata za stravu a školné je splatná ke 30-tému následujícího měsíce od jejího vzniku. Rodiče obdrží vyúčtování v listinné podobě v MŠ a sms.

Nabídka postupné adaptace na MŠ

V době covidové se na možnosti postupné adaptace domluvte s učitelkou. Budeme postupovat vždy podle aktuálního Covid stavu.

V době normální může vypadat postupná adaptace dítěte na MŠ takto:

Nabízíme rodičům a jejich dětem postupnou adaptaci na prostředí MŠ. Pro děti se jedná o náročný přelomový krok v jejich životě. Pojďme jim ho ulehčit.

1. Doporučujeme rodičům, kteří chtějí dítě zapsat na příští školní rok, aby pravidelně navštěvovali se svým dítětem naši školku v odpoledních hodinách (od 15 h). Děti si zvyknou na prostředí, děti i učitelky.

2. Sledujte na webu školky naše akce a aktivně se jich se svými dětmi zúčastňujte. Jste u nás vždy vítáni.

3. Z počátku docházky do MŠ můžete se svým dítětem ve školce být.

4. Doporučujeme dítě v počátku docházky do MŠ zatěžovat postupně.

Např. první den bude ve školce jen hodinu, další den dvě, pak již celé dopoledne. Může též chodit jen 2 - 3 dny v týdnu. Apod. (Děti jsou zpočátku ze školky velmi unavené, nestíhají sledovat to rojení a také se jim stýská. Jsou prvně v životě vystaveny situaci, kdy musejí jednat samy za sebe(maminka už nebude hned k dispozici) My jim dokážeme poskytnout péči, zábavu, společnost, bezpečí, legraci, vyžití, ale maminku ne. Emoce jsou holt emoce. Děti nemusí zpočátku chápat PROČ nemohou už být jen a jen u svojí maminečky!

5. Spát v MŠ by mělo dítě, až tehdy, když zcela zvládá dopoledne bez maminky a nepláče.

6. Neprodlužujte loučení! Dramatické dlouhé loučení dítě znejišťuje. Adaptaci si tak zkomplikujete a prodloužíte. Můžete si vymyslet také jen a jen Váš rituál loučení (plácnutí dlaněmi, nějakou pozitivní průpovídku, ujištění apod.) a ten dodržovat každý den úplně stejně. Děti rituály milují a přechod do školky to velmi usnadní a zrychlí adaptaci.

Nebo prostě a jasně:

"pusu, ahoj, já přijdu" a šup do třídy a TEČKA   (s důslednou laskavastí)

7. Ale nezapomeňte se rozloučit vždy. Neutíkejte tajně.

8. Rodiče se mohou po domluvě s učitelkou zúčastnit dne v MŠ (i opakovaně), aby viděli provoz, zvyklosti, atmosféru, způsob komunikace učitelky s dětmi, styl výuky a vůbec všechno to rojení.

Pouze rodič, který nám důvěřuje může zrcadlit své pozitivní pocity na dítě a ono se pak bude cítit ve školce dobře.

Víte..............:

Jak na rozvoj řeči u dětí

Důležitá informace pro všechny rodiče

Organizace školního roku

V době covidové budou prázdniny kopírovat prázdniny v ZŠ Pocinovice.

Podzimní prázdniny:  MŠ je obvykle v provozu (záleží též na rozhodnutí školní jidelny, odkud dovážíme obědy).

Vánoční prázdniny:  MŠ mimo provoz

Pololetní prázdniny: obvykle v provozu (záleží též na rozhodnutí školní jidelny, odkud dovážíme obědy)

Jarní prázdniny 2021:   zavřeno od 15.2. do 19.2. 2021

Velikonoční prázdniny:  obvykle v provozu (záleží též na rozhodnutí školní jidelny, odkud dovážíme obědy)

Velké prázdiny: prvních 14 dní otevřeno, pak až do konce prázdnin zavřeno

Rodiče, kteří nemají na dobu prázdnin, kdy je naše školka uzavřena, pro děti hlídání, mohou kontaktovat  MŠ Janovice n.Úhl. Vše je na osobní dohodě s nimi.

Omlouvání obědů při plánované absenci:

Plánovanou absenci (logopedie, kontroly u lékaře, dovolená apod.) - omlouvejte nejpozději den předem do 14 h - při omluvě později máte možnost si jídlo vyzvednout do jídlonosičů.

Omlouvání obědů při náhlém onemocnění dítěte

Pokud dítě náhle onemocní, máte možnost obědy omluvit do 6.45h ráno. Nejlépe pomocí sms na číslo naší MŠ (a to i kdykoliv pozdě večer, když už víte, že dítě do školky nebude moci přijít). Po 7 h ranní již na omluvu nemůže být brán zřetel, jídlo si v tom případě můžete vyzvednout do jídlonosičů.

Pro předškoláky, kteří potřebují ještě něco dotáhnout

Doporučujeme rodičům, aby své předškolní děti, které ještě v některých oblastech vývoje "pokulhávají", přihlásili na "Školičku" do Pedagogicko-psychologické poradny v Klatovech. Tato je organizována 2x ročně (jednou v listopadu a jednou v březnu). Telefon viz níže. Na kurz o deseti lekcích dochází rodič s dítětem a naučí se tak oba dva pracovat, tak, aby vstup dítěte do školy byl co nejhladší.

Využijte nabídku Pedagogicko-psychologické poradny i v dalších projektech na podporu rozvoje dětí v různých oblastech vývoje. Přihlásit se můžete v PPPP Klatovy, Voříškova 823.

Telefonní číslo do PPPP Klatovy: 376 310 809

Desatero Ministerstva školství pro rodiče předškoláka