Co bychom dělali ve školce, kdybychom byli ve školce

Vítejte na stránkách "distančního vzdělávání" v době Covid-19 karantény. Pokud je Vám s dětmi doma dlouhá chvíle, zkuste je pobavit našimi tématickými videi.

Kdo máte zájem též o doručování balíčků s pomůckami pro děti, zavolejte na tel. 608 823 823. Rádi Vás zahrneme do našeho distribučního plánu. (týká pouze dětí zapsaných v naší MŠ).

Poděkování

Tímto chci veřejně poděkovat naší školní asistentce paní Vlastě Ticháčkové za obětavou spolupráci na videích (vodění loutek a režijní poznámky :-), dále za výrobu a distribuci pomůcek pro děti až do domu.

Dále musím poděkovat své dceři Adéle Šlajchové bez jejíhož i-Phone bychom nic nenatočili neboť školka nevlastní žádnou techniku k tomu způsobilou. A také ji děkuji za její čas, který natáčení věnuje.

A také panu Milanovi Růžičkovi za velkou časovou oběť při střihání videí a trpělivost se mnou, když mě to učí.

Vaše Petra

MŠ Dlažov - prostředí

Mezilekce - Návštěva u Klárky a hra se židlí

K tomuto videu budete potřebovat židli a plyšáka.

Lekce 8 - Užitek domácích zvířat

K tomuto videu budou děti potřebovat: peříčko a dále kolíčky se zvířátky a talíř s vlnou, peřím, mlíčkem a vajíčkem.

Mezilekce - Klárka a kolíčky

K tomuto videu budete potřebovat mísu a kolíky na prádlo.

Lekce 7 - Krmení domácích zvířat

K této lekci budou děti potřebovat kolíky se zvířátky a lístečky se zrním a senem.

A ještě jedna mlezilekce - U Klárky a Vlastičky na návštěvě

Zde budou děti potřebovat papír (balící či větší čtvrtku), fix či pastelku a Vaše nádobí :-). Nádobí si obkreslí děti buď samostatně nebo s rodičovskou pomocí a pak si mohou na obrysy dávat zpět nádobí. Učí se zde grafomotorika, zrakové vnímání, rozvíjení slovní zásoby, když jim půjčíte nějaké setsakrametské kousky z kredence, které jsou neobvyklé :-) a také paměť a orientace (když jim nádobíčko trochu rozházíte po bytě a ony je budou hledat).

Mezilekce - Klárka a zvířátka

V tomto videu si zopakujeme názvy některých hospodářských zvířat, tak jak je Klárka s Vlastičkou potkali na vycházce na Modlín.

Lekce 6 - Domácí zvířata

Zde budou děti potřebovat nejdříve papírovou skládačku "zvířecí rodinky" a na konci pak rozstřihaný obrázek "puzzle".

Lekce 5 - Trocha vajec a kohoutek

K tomuto videu budou děti potřebovat svoji sadu malých vajíček, čísla a talířek(obdrželi od Vlasty před Velikonocemi). Dále pak na konci budou potřebovat omalovánky kohouta a pastelky (rovněž jste obdrželi od Vlastiny). Hezkou zábavu.

Lekce 4 - Velikonoce

Bohužel některé natočené sekvence určené pro toto video byly technicky porušeny. Nepodařilo se mi tedy do videa vložit počítání vajíček. Proto prosím dětem nedávejte zatím malá vajíčka a čísla k počítání. A také, prosím, omluvte horší střih z toho samého důvodu. Pokusím se to natočit znovu a zveřejnit v lekci 5. Děkuji za pochopení.

Lekce 3 - O slepičce

K tomuto video budou děti potřebovat jen 2 vařečky nebo 2 lžíce.

Lekce 2 - Sejeme obilí

Lekce 1 - Živá a neživá příroda