Zápis do MŠ na šk. rok 2022/23

Zápis do MŠ proběhne začátkem května 2022. Přesné datum a forma zápisu bude upřesněna v druhé polovině dubna s ohledem na aktuální vládní Covid-opatření.

Omlouvání obědů při plánované absenci:

Plánovanou absenci (logopedie, kontroly u lékaře, dovolená apod.) - omlouvejte nejpozději den předem do 14 h - při omluvě později máte možnost si jídlo vyzvednout do jídlonosičů. Omluvy ráno nám již jídelna ZŠ Pocinovice neakceptuje. Děkujeme za pochopení.

Omlouvání obědů při náhlém onemocnění dítěte

První den absence si vyzvedněte, prosím, jídlo do jídlonosičů. Jídelna ZŠ Pocinovice akceptuje odhlášení oběda až od druhého dne.

Upozornění pro rodiče stran Covidu-19:

Netajte, prosím, nákazu či podezření na nákazu Covidem-19 ve Vaší rodině. Za nákazu nikdo nemůže a není to nic, zač se stydět. Svým odpovědným přístupem pomůžete celé naší školkové komunitě ve zdraví přežít. Nikdy nevíte, kdo z naší sociální bublinky má doma vetchého stařečka či  komorditu nebo prostě smůlu.

Děkujeme za Vaši ohleduplnost.

Nadstandartní vzdělávací nabídka:

Prvky montessori pedagogiky - pro všechny

Kroužek anglického jazyka - pro zájemce

Platby za školné a stravné:

Úplata za stravu a školné je splatná ke 30-tému následujícího měsíce od jejího vzniku na účet MŠ číslo účtu:181891577/0300 . Rodiče obdrží vyúčtování v listinné podobě v MŠ a sms.

Kontrola České školní inspekce

Ve dnech 16. a 17. 9. 2021 ve školce proběhla řádná kontrola ČŠI...........a udělala nám velkou radost, neboť jejich závěr v hodnocení naší výuky zněl doslovně takto:

"Poskytujete nadstandartně kvalitní předškolní vzdělávání"............JUPÍÍÍÍ.

Nějaké chyby také samozřejmě našli, a to ve směrnicích. Tak jsme to napravili.

Kontrole byl přítomen rovněž starosta obce Dlažov pan V. Černý.

Celá zpráva ČŠI: Inspekční zpráva ČŠI 2021 (327.22 kB)

Adaptace na školku - návod k úspěchu pro naše nováčky (30.29 kB)

Co má umět dítě než půjde prvně do školky

Jak na rozvoj řeči u dětí

Organizace školního roku

V době covidové budou prázdniny kopírovat prázdniny v ZŠ Pocinovice.

Podzimní prázdniny:  MŠ je obvykle v provozu (záleží též na rozhodnutí školní jidelny, odkud dovážíme obědy).

Vánoční prázdniny:  MŠ mimo provoz

Pololetní prázdniny: obvykle v provozu (záleží též na rozhodnutí školní jidelny, odkud dovážíme obědy)

Jarní prázdniny: 28.2 - 5.3 2022  zavřeno

Velikonoční prázdniny:  obvykle v provozu (záleží též na rozhodnutí školní jidelny, odkud dovážíme obědy)

Velké prázdiny: prvních 14 dní otevřeno, pak až do konce prázdnin zavřeno

Rodiče, kteří nemají na dobu prázdnin, kdy je naše školka uzavřena, pro děti hlídání, mohou kontaktovat  MŠ Janovice n.Úhl. Vše je na osobní dohodě s nimi.

Pro předškoláky, kteří potřebují ještě něco dotáhnout

Doporučujeme rodičům, aby své předškolní děti, které ještě v některých oblastech vývoje "pokulhávají", přihlásili na "Školičku" do Pedagogicko-psychologické poradny v Klatovech. Tato je organizována 2x ročně (jednou v listopadu a jednou v březnu). Telefon viz níže. Na kurz o deseti lekcích dochází rodič s dítětem a naučí se tak oba dva pracovat, tak, aby vstup dítěte do školy byl co nejhladší.

Využijte nabídku Pedagogicko-psychologické poradny i v dalších projektech na podporu rozvoje dětí v různých oblastech vývoje. Přihlásit se můžete v PPPP Klatovy, Voříškova 823.

Telefonní číslo do PPPP Klatovy: 376 310 809

Desatero Ministerstva školství pro rodiče předškoláka