Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • Deutsch
  • English

Obsah

Distanční výuka

Vítejte na stránkách "distančního vzdělávání" v době Covid-19 karantény.

Pokud je Vám s dětmi doma dlouhá chvíle, zkuste je pobavit našimi tématickými videi.

 

Ukázky distanční výuky z pandemických let 2020 a 2021.

Doufáme, že jich již nikdy nebude potřeba. :-)

 

Lekce 6 - vodní plochy v krajině, 23. 4. 2021

K této lekci budete potřebovat obálku č. 6. Vystřihejte,prosím, dětem kartičky s fotografiemi vodních ploch - budeme je ve videu třídit. Kartičky nevyhazujte - pošlu Vám k nim ještě další a také herní návod, teprve potom bude hra kompletní. Ale to už si zahrajete bez videa :-).....v pondělí otvíráme. Hurá.

 

 

 

Lekce 5 - Jarní vycházka, 15. 04. 2021

Jestlipak jste si ponechali pracovní list s obrázky sluníčka, pampelišky, narcisu, mravence atd....z obálky č. 4? Teď jej budete potřebovat.

Všechny další instrukce jsem tentokrát vložila do titulků ve videu.

Hezkou zábavu.

 

 

Lekce 4 - Schované sluníčko, 8. 4. 2021

K tomuto videu budete potřebovat pomůcky z nové obálky, tj. č. 4 včetně brčka + nůžky, lepidlo (nebo lepenku), modrou pastelku (z vlastních zdrojů). Protože paprsky na vyráběném sluníčku budou nějakou dobu schnout, doporučuji rozdělit video na dvě části tj. k vyrábění sluníčka.....pak to stopnout a druhou polovinu videa shlédnout až po zaschnutí paprsků, protože si děti v druhé polovině videa budou hodně se sluníčkem hrát. Hotové sluníčko si ponechejte doma ještě do příštího týdne.....děti jej budou ještě potřebovat k videu č. 5.

Dále si z obálky č. 4 uschovejte list s barevnými obrázky - unáhlili jsme se, budete jej potřebovat až k videu č. 5 :-).

S dětmi trénujte tleskání při písničce několikrát dokola, několikrát týdně. Jedná se o cvičení k propojování mozkových hemisfér, překročení středu těla, udržení rytmu - všechny tyto dovednosti děti potřebují pro úspěšné psaní a čtení. (až je to k nevíře :-D ).

 

 

Lekce 3 - Smetanova Vltava, 2.4.2021

K tomuto videu budou děti potřebovat obálku č. 3 (stuhy, dřívka, pracovní listy s písmeny + výtvarné potřeby), dále jim prosím připravte mísu s vodou a tyto předměty: lžičku, špunt, ořech, špejli, šroub, pastelku, kamínek, papírek, víčko od pet lahve. Děti budou zkoumat, co plave a co ne. :-)

Až si děti vyrobí svá papírová písmenka - hledejte s nimi prosím po bytě různé předměty, které začínají na tu kterou hlásku (Př. V - vařečka, voda, vlna..., A - autíčko, ananas.....atd. ) a přikládejte je k těmto vyrobeným písmenkům- jedná se o důležité cvičení - dítě než nastoupí do školy musí být schopno poznat počáteční i poslední hlásku ve slově podle sluchu. Můžete si též zahrát hru slovní fotbal.

Všechny aktivity se snažte nabízet dětem zajímavě, významě, tajemně, uctivě, ale i radostně, laškovně , podle povahy dítěte - mělo by je to bavit. Nucení je kontraproduktivní - děti se pak akorát tzv. "zabejčí" a rodič "zaječí" :-D Jděte na ně od lesa.

 

 

Dodatek k lekci č. 2 - knížka O pejskovi, 28.3.2021

Jednou z důležitých dovedností dětí je vyprávět příběh podle dějové posloupnosti. Proto jsem Vám pro ně připravila výrobu knížky O pejskovi, která navazuje na maňáskovou pohádku z minulého videa. Menším dětem můžete ubrat obrázky, aby toho nebylo tolik. Také jim můžete na youtu.be pustit originál animovanou pohádku Jak sluníčko vypilo pejskovi vodu. S dětmi pak veďte rozhovory nad obrázky a podněcujte je k přemýšlení "Co bylo dál". Hotovou knížku jim nechte na hraní, věřím, že se někteří k ní budou vracet. Prosím také rodiče předškoláků, aby hotovou knížku vyfotili a poslali a e-mail msdlazov@seznam.cz. (Chtějí to po nás vyšší místa :-)  ). Rádi budeme samozřejmě i za fotka od ostatních dětí.

2. lekce - Jak sluníčko vypilo pejskovi vodu , 26.3.2021

K tomuto videu připravte dětem tácek s jednou miskou, dva kelímky, které jste od nás obdrželi a do kelímku s plným dnem patří ještě voda :-).

Dále budete potřebovat výtvarné potřeby na výrobu "Kapek" + žehličku. (tj. čtvrku s namalovanými kapkami, 3 voskovky, pečící papír, nůžky, provázek).

S dětmi během týdne opakujte, prosím, rytmizaci básničky "Dešťové kapičky" + procvičujte velikosti s vyrobenými kapkami.

Hezkou zábavu Petra a spol. :-)

 

1. lekce - Voda, zrození Vltavy, 19.3.2021

K tomuto videu budou děti potřebovat tácek se dvěma miskami  a houbičku - do jedné misky jim dejte vodu, dále pak potřebují pomůcky z obálky číslo 1. Hru s houbičkou jim můžete ponechat na hraní déle....několik dní,když je to tedy bude bavit. Úkol s vodním koloběhem můžete ještě "vytunit" obíhající rafičkou s kapkou (jako hodiny).....to mě napadlo pozdě :-).

Říkanka z videa: Dešťové kapičky, dostaly nožičky. Dělaly neplechu, běhaly po plechu.

- opakujte básničku s dětmi každý den, alespoň týden. Při této básničce buď vytleskávejte společně rytmus nebo můžete provádět cvičení s prsty z videa. Jedná se o cvičení rozvíjející budoucí čtení a psaní.

Hezkou zábavu přejí holky z naší školky :-).

 

 

MŠ Dlažov - prostředí

 

Distanční výuka 2020

 

Mezilekce - Návštěva u Klárky a hra se židlí

K tomuto videu budete potřebovat židli a plyšáka.

Lekce 8 - Užitek domácích zvířat

K tomuto videu budou děti potřebovat: peříčko a dále kolíčky se zvířátky a talíř s vlnou, peřím, mlíčkem a vajíčkem.

Mezilekce - Klárka a kolíčky

K tomuto videu budete potřebovat mísu a kolíky na prádlo.

 

Lekce 7 - Krmení domácích zvířat

K této lekci budou děti potřebovat kolíky se zvířátky a lístečky se zrním a senem.

A ještě jedna mlezilekce - U Klárky a Vlastičky na návštěvě

Zde budou děti potřebovat papír (balící či větší čtvrtku), fix či pastelku a Vaše nádobí :-). Nádobí si obkreslí děti buď samostatně nebo s rodičovskou pomocí a pak si mohou na obrysy dávat zpět nádobí. Učí se zde grafomotorika, zrakové vnímání, rozvíjení slovní zásoby, když jim půjčíte nějaké setsakrametské kousky z kredence, které jsou neobvyklé :-) a také paměť a orientace (když jim nádobíčko trochu rozházíte po bytě a ony je budou hledat). 

 

Mezilekce - Klárka a zvířátka

V tomto videu si zopakujeme názvy některých hospodářských zvířat, tak jak je Klárka s Vlastičkou potkali na vycházce na Modlín.

 

 

Lekce 6 - Domácí zvířata

Zde budou děti potřebovat nejdříve papírovou skládačku "zvířecí rodinky" a na konci pak rozstřihaný obrázek "puzzle".

 

 

 

Lekce 5 - Trocha vajec a kohoutek

K tomuto videu budou děti potřebovat svoji sadu malých vajíček, čísla a talířek(obdrželi od Vlasty před Velikonocemi). Dále pak na konci budou potřebovat omalovánky kohouta a pastelky (rovněž jste obdrželi od Vlastiny). Hezkou zábavu.

 

 

 

Lekce 4 - Velikonoce

Bohužel některé natočené sekvence určené pro toto video byly technicky porušeny. Nepodařilo se mi tedy do videa vložit počítání vajíček. Proto prosím dětem nedávejte zatím malá vajíčka a čísla k počítání. A také, prosím, omluvte horší střih z toho samého důvodu. Pokusím se to natočit znovu a zveřejnit v lekci 5. Děkuji za pochopení.

 

 

Lekce 3 - O slepičce

K tomuto video budou děti potřebovat jen 2 vařečky nebo 2 lžíce.

 

Lekce 2 - Sejeme obilí

 

Lekce 1 - Živá a neživá příroda