Sledujte nás na Facebooku:

Webinář - Efektivní komunikace s dětmi

Kdo máte potíže s dětmi a podezříváte z toho problému neefektivní komunikaci mezi Vámi a dítětem, můžete si pustit webinář na toto téma, který zpracovala Petra Šlajchová, ředitelka MŠ Dlažov. Snad Vám trochu pomůže.

Více zde:

Zápis do MŠ na školní rok 2024/23

Zápis do MŠ proběhne v týdnu od 2.5. 2024 do 10.5.2024.

Rodiče mohou v těchto dnech navštívit školku i se svým dítětem a to vždy od 15.30 h do 16.30 h.

Dokumenty nutné pro zápis:

Žádost o přijetí

Přihláška ke stravování

Evidenční list - tento dokument je nutné nechat potvrdit u lékaře

Vyplněné a podepsané dokumenty od obou rodičů přineste s sebou k zápisu + také přineste rodný list dítěte a Vaše občanské průkazy k identifikaci.

Než se rozhodnete

Nemůžete se rozhodnout, zda je naše školka to správné místo pro Vaše dítě?

Nabízíme Vám možnost návštěvy MŠ během celého dopoledne bez dítěte.  Jeden vyslanec z Vaší rodiny u nás může strávit jedno dopoledne a vidět, jak se dětem u nás daří, jak s nimi zacházíme, mluvíme, jak to tu máme zkrátka zařízené. Podmínkou je jen  mlčet, dívat se a nerušit děti. Případný rozhovor si necháme, až půjdou děti ven :-).

Zvykačka

Děti, které jsou přijaté k docházce do MŠ od 1.9. 2024 mohou již v průběhu června v odpoledních hodinách navštěvovat naši školku se svým rodičem a v průběhu července jak v dopoledních hodinách, tak odpoledních.

Také můžete sledovat na našem webu případné kulturní, sportovní, turistické akce a zúčastnit se jich spolu s námi.

Tato "Zvykačka" se nám osvědčila. V případě zájmu zavolejte a objednejte se na návštěvu.

Omlouvání obědů při plánované absenci

Při náhlém onemocnění dítěte

První den nemoci si vyzvedněte, prosím, jídlo do jídlonosičů. Jídelna ZŠ Pocinovice akceptuje odhlášení oběda až od druhého dne.

Plánovaná absence

Logopedie, kontroly u lékaře, dovolená apod. - omlouvejte nejpozději den předem do 14 h - při omluvě později máte možnost si jídlo vyzvednout do jídlonosičů. Omluvy ráno nám již jídelna ZŠ Pocinovice neakceptuje.

Děkujeme za pochopení.

Nadstandartní vzdělávací nabídka:

• Prvky montessori pedagogiky - pro všechny
  • Angličtina - bezplatná, pro zájemce (platí se jen sešity 650,--Kč)
  • Taneční lekce - bezplatná pro zájemce (jen od 15.1. do 30.6. 2024)

Platby za školné a stravné:

Úplata za stravu a školné je splatná ke 25-tému následujícího měsíce od jejího vzniku na účet MŠ číslo účtu:181891577/0300. Rodiče obdrží částku vyúčtování obědů v  sms. V listinné podobě pak na vyžádání.

Aktuální ceny za stravné a školné naleznete ve školním řádu na tomto webu.

Kontrola České školní inspekce

Ve dnech 16. a 17. 9. 2021 ve školce proběhla řádná kontrola ČŠI...........a udělala nám velkou radost, neboť jejich závěr v hodnocení naší výuky zněl doslovně takto:

"Poskytujete nadstandartně kvalitní předškolní vzdělávání"............JUPÍÍÍÍ.

Nějaké chyby také samozřejmě našli, a to ve směrnicích. Tak jsme to napravili.

Kontrole byl přítomen rovněž starosta obce Dlažov pan V. Černý.

Celá zpráva ČŠI:

Další odkazy:

Organizace školního roku

Provoz MŠ o prázdninách je zavislý na provozu jídelny ZŠ Pocinovice.

• Podzimní prázdniny:  MŠ je obvykle v provozu (záleží též na rozhodnutí školní jidelny, odkud dovážíme obědy).
  • Vánoční prázdniny:  MŠ mimo provoz
  • Pololetní prázdniny: obvykle v provozu (záleží též na rozhodnutí škol ní jidelny, odkud dovážíme obědy)
  • Jarní prázdniny: 6.3. - 10.3.  2023 zavřeno (personál má výjezdní školení)
  • Velikonoční prázdniny:  obvykle v provozu (záleží též na rozhodnutí školní jidelny, odkud dovážíme obědy)
  • Velké prázdiny: prvních 14 dní otevřeno, pak až do konce prázdnin zavřeno

Rodiče, kteří nemají na dobu prázdnin, kdy je naše školka uzavřena, pro děti hlídání, mohou kontaktovat  MŠ Janovice n.Úhl. Vše je na osobní dohodě s nimi.

Mám doma předškoláka

Doporučujeme rodičům, aby své předškolní děti, které ještě v některých oblastech vývoje "pokulhávají", přihlásili na "Školičku" do Pedagogicko-psychologické poradny v Klatovech. Tato je organizována 2x ročně (jednou v listopadu a jednou v březnu). Telefon viz níže. Na kurz o deseti lekcích dochází rodič s dítětem a naučí se tak oba dva pracovat, tak, aby vstup dítěte do školy byl co nejhladší.

Využijte nabídku Pedagogicko-psychologické poradny i v dalších projektech na podporu rozvoje dětí v různých oblastech vývoje. Přihlásit se můžete v PPPP Klatovy, Voříškova 823.

Telefonní číslo do PPPP Klatovy: 376 310 809

Desatero Ministerstva školství pro rodiče předškoláka