Svačinka

Mňam, já sám.......

Svačinka

V naší školce si my děti svačiny připravujeme denně samostatně. Máme možnost vlastního výběru potravin, které si dáme na talíř.

Tedy mohu se rozhodnout - to je začátek kritického myšlení, začátek přijetí vlastní odpovědnosti za sebe sama. Dokonce si i určím čas, kdy se chci najíst...v 8.15 h nebo raději v 9.30 h ? Každý podle toho, kdy ho přepadne hlad.

A co když nechci jíst dnes vůbec? No, učitelky se mě raději zeptají, jestli jsem náhodou nezapomněl, nabídnou mi a když na tom trvám - nenutí mě. Zítra to bude třeba lepší.

Pečivo si i nejmenší děti mohou samostatně namazat. Nebo taky ne, když nejí třeba celerovou pomazánku - no, divte se mu, že :-). Ovoce se učí vybrat, nakrájet, ale také spočítat kousky.

Datum vložení: 21. 1. 2024 13:45
Datum poslední aktualizace: 6. 2. 2024 13:12